مرکز مشاوره هرمس بهترین مرکز مشاوره در اصفهان و متخصص در بهبود فردی و اجتماعی

آشنایی با روشی جدید و کارآمد به نام ؛ مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی روانشناسی یکی از جدیدترین و پر کارآمدترین روش هایی است که در سال های اخیر در بسیاری از کشور های دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و نتایج پربازده آن باعث شده است تا بسیاری از افراد جامعه از این روش استقبال کنند.

مشاوره تلفنی روانشناسی یکی از راحت ترین و مهمترین خدماتی محسوب میشود که مزایای بسیار زیادی دارد و نتایج حاصل از آن به طرز شگفت آوری موفقیت امیز میباشند.با استفاده از مشاوره تلفنی یا مشاوره آنلاین میتوان از مهم ترین و اصلی ترین راهنمایی های متخصصان این عرصه استفاده کرد،بدون انکه هزینه ای هنگفت خرج کرد و یا در محیط های شلوغ وقتمان به هدر برود.

این تصور رایج و اشتباه را کنار بگذارید که حتما برای دریافت مشاوره به صورت حضوری مراجعه کرد،امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت دنیای ارتباطات از راه دور به صورت مجازی این امکان برای تمامی افراد ایجاد شده است که سریعا از طریق مشاوره تلفنی و یا عنوان مشاوره آنلاین،مشکلی را که در همان لحظه برایشان پیش آمده است را بازگو کنند و قبل از اینکه اقدام به تصمیم گیری هرگونه اشتباهی کنند با یک فرد متخصص برای اخذ بهترین تصمیم و اقدام در هر شرایطی،مشورت کنند.

توجه داشته باشید که کسانی که به هر دلیلی نمیتوانند از مشاوره حضوری بهره مند شوند،به راحتی میتوانند از طریق مشاوره تلفنی روند درمان خود را در خانه طی کنند و نتایج موفقیت آمیز بدست آورند.

مشاوره تلفنی

 

 آشنایی با روشی جدید و کارآمد به نام؛مشاوره تلفنی

 

 مزایای مشاوره تلفنی و غیرحضوری

هنگامی که صحبت از مشاوره تلفنی و مشاوره غیر حضوری می شود،شاید این سوال برای شما پیش آید که که مشاوره تلفنی دقیقا چه مزایایی دارد که آن را از مشاوره حضوری متمایز میکند و باعث نتیجه بخشی بیشتر و موثرتری میشود؟برای پاسخ به این سوال در ادامه ی مطلب همراه ما باشید:

1.دسترسی راحت تمام مردم به تلفن:

امروزه در اکثر نقاط و نواحی کشور وجود خط تلفن و اینترنت این امکان را برای مردم نقاط دوردست و حتی شهرستان ها ایجاد کرده است تا از سیاری از خدمات همچون مشاوره و به صورت غیر حضوری استفاده کنند.

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث میشود تا مردم دسترسی راحت تری به مشاوره تلفنی داشته باشند آن است که نیازی به نوبت دهی یا طی نمودن مسیری طولانی برای مشاوره کردن نمیباشد و شما در هر شرایط و هر زمانی که احساس کنی که نیاز دارید تا با فردی متخصص در مورد مشکلاتتان مشورت کنید میتوانید از مشاوره تلفنی و یا حتی مشاوره آنلاین استفاده کنید.

مسلما برای همه ی ما بخ خصوص بانوان شرایطی ایجاد می شود که نمی توانیم به راحتی در هر لحظه از منزل خارج شویم به مطب مراجعه کنیم زیرا در اکثر مواقع فرزندان کوچک و یا مشکلات و دغدغه های کاری این امکان را از ما میگیرند،اما این موانع نباید باعث شوند تا ما از مشاوره کردن و مشورت کردن با یک متخصص منصرف شویم و از حل مشکلاتمان دست بکشیم و بهترین راه حل در چنین مواقعی استفاده از مشاوره تلفنی است.

2.مشاوره تلفنی و ارتباط آن با صرفه جویی در زمان:

مسلما بارها شده است که به این فکر کنیم که تا چه میزان زمانی که برای یک موضوعی صرف میکنیم مهمتر از هزینه ای است که برای کاری خرج کرده ایم.

هنگامی که شما از مشاوره تلفنی برای حل مشکلات و بهبود روابطتان استفاده میکنید دیگر نیازی نیست تا وقتتان را در ترافیک و شلوغی شهر به هدر دهید وبا رفت  امد کردن خسته شوید.

مشاوره تلفنی و یا حتی مشاوره آنلاین جز آن دسته از مسائلی به حساب می آید که افراد می توانند به کمک آن از به هدر رفتن وقت آن جلوگیری کنند.

 مزایای مشاوره تلفنی و غیرحضوری

 

 مزایای مشاوره تلفنی و غیرحضوری

 

راه های ارتباط بهینه با بهترین مشاوران

1.مشاوره تلفنی:

اگر تا بحال برای مشاوره حضوری اقدام کرده باشید،به خوبی می دانید که برای داشتن مشاوره ای موفق باید در ابتدا یک مرکز مطمئن برای مشاوره پیدا کنید که طبق استاندارد های قانونی پایه گذاری شده باشد و سپس در آن مرکز به دنبال متخصصی باشید که بیشترین تخصص را داشته باشد و یا اینکه با مشکل شما بیشتر آشنایی داشته باشد.طی کردن همین پروسه بسیار طولانی است و ممکن است باعث به هدر رفتن زمان و هزینه ی افراد بشود.اما یکی از راههایی که میتوان به عنوان یک میانبر برای داشتن مشاوره ای مطمئن از آن استفاده کرد،استفاده از مشاوره تلفنی است.

هنگامی که شما مشاوره تلفنی را برای کمک به شرایطتون انتخاب میکنید پروسه شما کوتاه تر خواهد شد و دیگر نیازی نیست تا به دنبال یک مرکز مشاوره معتبر و قانونی باشید چرا که مرکز مشاوره تلفنی اصفهان جز مراکزی معتبری محسوب میشود که شناخته شده و قابل اعتماد است و شما میتوانید بدون صرف هزینه و زمان هنگفت از مزایای مشاوره تلفنی و مشورت کردن با چند پزشک متخصص بهره ببرید.

 

2.مشاوره آنلاین:

پس از رشد فناوری و اطلاعات و دسترسی سریع واسان مردم به اینترنت،این امکان برای مردم ایجاد شد تا آنان هزینه ی کمتری را برای مشاوره غیر حضوری در مقایسه با مشاوره حضوری بپردازند و اینگونه مشاوره تلفنی و مشاوره انلاین جز راه های ارتباط بهینه با بهترین مشاوران محسوب شدند.

در نظر داشته باشید که این روز ها با توجه به شرایط اقتصادی که وجود دارد،ممکن است بیشتر مردم به دلیل هزینه بالای مشاوره حضوری از آن امتناع کنند،اما مهمترین راه حلی که در چنین شرایطی میتوان به اکثریت مردم جامعه معرفی کرد،مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین است،چرا که در چندین روش هایی اصولا نرخ هزینه مشاوره بسیار با مشاوره حضوری متفاوت است و به نفع مراجعان میباشد.

برای مثال برای کسی که مشکلش در نیم ساعت حل می شود و در جلسه مشاوره حضوری باید کل هزینه ی یک جلسه را به طور کامل پرداخت کند،ممکن است این موضوع ناعادلانه بنظر بیاید اما در مشاوره تلفنی این امکان وجود دارد که نرخ مشاوره افراد طبق دقایقی که آنان از مشاوره استفاده کرده اند محاسبه شود و این مسئله باعث افزایش قدرت مدیریت زمان است و هم به نفع مراجعان است و هم به نفع مشاورانی که به ارائه خدمت می پردازند.

مشاوره آنلاین

 

 راه های ارتباط بهینه با بهترین مشاوران

 

 

مشاوره تلفنی راهی برای ارتباطی سریعتر و حقیقی تر

مسلما همه ی ما با افرادی مواجه شده ایم که در حالت بیان مسئله ای سرشان را پایین می اندازند و یا اینکه سعی می کنند چهره شان مشخص نشود. حقیقت آن است که انسان ها در حالتی که با نکته منفی یا رفتاری اشتباه مواجه میشوند،سعی میکنند تا چهره شان مشخص نباشد و چشمان خود را پنهان میکنند،دقیقا به همین دلیل نیز بر اساس امار بدست امده در سال های اخیر مشاهده شده است ک در بیشتر نقاط دنیا مردم نتیجه ی بهتر و سریعتر از مشاوره تلفنی بدست می آورند،چرا که میتوانند به راحتی بدون آنکه سعی در پنهان کردن مسئله ای داشته باشند،مشکلات خود را بیان کنند.

شفافیت و صداقتی که در حین مشاوره تلفنی وجود دارد باعث میشود تا مشاور درک صحیحی از شرایط و اوضاعی که فرد در آن  قرار گرفته است داشته باشد و همین اطلاعات کاملی که فرد از خود ارائه میدهد باعث میشود تا مشاور راهکاری مناسب و صحیح را به او ارائه دهد.

مشاوره تلفنی

 

 مشاوره تلفنی راهی برای ارتباطی سریعتر و حقیقی تر

 

خدمات مشاوره تلفنی

1.مسائل و مشکلات مربوط به تحصیل:

مسلما همه ی افراد در هر سنی که باشند ممکن است در طول دوران تحصیل خود با مشکلات متعددی مواجه شوند که آرامش انسان را مختل کند و نتوانند به نحوی صحیح به ادامه تحصیل بپردازند.در چنین شرایطی استفاده از مشاوره تلفنی میتواند یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای افراد باشد،چرا که بدون دغدغه می توانند هر لحظه که احساس نیاز به مشورت داشتند از مشاوره تلفنی استفاده کنند و شرایط و موانع پیش روی آن را شرح دهند تا در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه ممکن مشکل آنان از بهترین راه ممکن حل شود.

2.مشکلات و درگیری خانواده با نوجوانان:

سن بلوغ جز حساسترین سنین نوجوانی محسوب میشود که در این سن علاوه بر روحیه ی حساس،مشکلات زیستی و فیزیکی ایجاد شده در نوجوانان و عدم درک صحیح والدین از این شرایط باعث بوجود آمدن مشکلات و مسائلی جدی در بین آنان میشود.

گاهی این مشکلات ان چنان جدی میباشند که ممکن است از هم گسستگی یک خانواده را در پی داشته باشد بنابراین بهترین پیشنهاد ان میباشد که در هنگام بروز چنین مشکلاتی خانواده ها از طریق مشاوره تلفنی هرچه سریعتر،موضوع را با یک متخصص در میان بگذارند و با توجه به راهنمایی  انان برای بهتر شدن اوضاع و مشکلات اقدام کنند.

3.تربیت صحیح فرزندان:

همانطور که میدانید شخصیت همه ی انسان ها در دوران کودکی به خوبی شکل می گیرد و تمام ویژگی های اخلاقی که در بزرگسالی بر شرایط افراد حاکم میشود حاصل و نتیجه ی دوران کودکی میباشد.

بنابراین اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که آینده ی فرزندانتان  برایتان اهمیت دارد و دوست دارید تا زندگی موفقی داشته باشند بهتر است از طریق مشاوره تلفنی نسبت به تربیت صحیح فرزندانتان اقدام کنید.

4.مشکلات زناشویی:

مشکلاتی که ممکن است بین زوج ها پیش آید و ادامه ی حیات زندگی مشترک آنان را به خط اندازد،حل هرچه سریعتر چنین مشکلاتی باعث میشود تا بر تعداد و عمق اختلاف آنان اضافه شود و در کوتاهترین زمان این مسائل حل شوند.

ناگفته نماند که مشکلات زناشویی دقیقا جز آن دسته از مشکلاتی می باشد که ممکن است در مشاوره حضوری شفافیت لازم نسبت به این موضوع وجود نداشته باشد،از طرفی دیگر حل هرچه سریعتر این مشکلات به زوج ها این امکان را میدهد تا هرچه زودتر طعم خوشبختی را بچشند.پس بهترین راه حلی که میتوان برای چالش های زناشویی پیشنهاد داد،استفاده از مشاوره تلفنی میباشد.

5.بهبود شخصیت:

بسیاری از افراد به دلیل نوع و تیپ شخصیتی که دارند ممکن است در جامعه با مشکلات فراوانی روبرو شوند و بتهایی نتوانند این مسائل را مدیریت کنند،بنابر این بهتر این و سریعترین راهکاری که میتوان برای بهبود شخصیت و حل مشکلات اجتماعی برای چنین افرادی پیشنهاد کرد،استفاده از مشاوره تلفنی میباشد.

 هدف مراكز مشاوره

 

 هدف مراكز مشاوره

 

 

هدف مراكز مشاوره تلفنی:

1.از مهمترین و اولیه ترین اهدافی که می توان مبنای بنیانگذاری مراکز مشاوره تلفنی را بر اساس آن دانست،پیشگیری سریع وبه موقع از آسیب های اجتماعی است.همه ی ما به خوبی می دانیم که هر مشکلی باید باید سریعا و در زمان خود حل شوند،برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر میکنند زمان میتواند مشکلات را حل کن و بدون هیچ اقدامی سعی در فراموش کردن مسائل دارند،حقیقت آن است که گذشت زمان باعث میشود تا مسائل و مشکلات افراد عمیق تر و اساسی تر شود و دیگر نتوان به راحتی انسان را حل کرد.

مشاوره تلفنی یکی از بهترین روش هایی میباشد که میتوان برای چنین مواقعی از آن استفاده کرد و هر زمانی که احساس کردیم با مشکل روبرو شده این بلافاصله بدون انکه زمان را هدر دهیم از طریق مشاوره تلفنی اقدام به حل مشکلات خود کنیم.

مراکز مشاوره تلفنی از طریق خدمات متنوعی که به تماس گیرندگان ارائه می کنند به آنان اطلاعات کافی و توصیه های لازم را برای رویارویی با چالش های مختلف را میدهند.

 

2.یکی دیگر از مهمترین اهدافی که میتوان در رابطه با تاسیس مراکز مشاوره تلفنی به ان اشاره کرد آن است که متخصصان فعال در این مجموعه می توانند برای شناخت مشکل،بررسی و تجزیه ی و تحلیل کامل موضوعات مختلف به تمامی افراد در هر سنی کمک کنند تا فرد تماس گیرنده بتواند بهترین تصمیم را اخذ کند.

3.متخصصان مجموعه های مشاوره تلفنی می توانند به افراد کمک کنند تا آنان توانایی های خود را قبول کنند و به درک درستی از واقعیت مسائل و تغییر ناپذیری انسان برسند.

4.در دسترس بودن مراکز مشاوره تلفنی یکی دیگر از مهمترین اهداف تشکیل این مراکز میباشد که به مردم کمک میکنند تا از اقدامات ناگهانی و اشتباهی که ممکن است در یک لحظه بگیرند،جلوگیری کنند.تصمیمات اشتباه و احساسی همچون:خودکشی،قتل و........

 هدف مراكز مشاوره

 

خدمات مشاوره تلفنی

 

چه کسانی میتوانند از مشاوره تلفنی استفاده کنند؟

برای پاسخ به این سوال باید توجه داشته باشید که در مراکز مشاوره تلفنی هیچ گونه محدودیت سنی یا جنسی وجود ندارد و همه ی افراد از اقشار مختلف جامعه می توانند از خدمات مشاوره تلفنی برای حل مشکلاتشان استفاده کنند بدون اینکه نیاز باشد مسیری را بپیمایند و یا اقدام به رزرو نوبت قبلی کنند،اما به طور کلی می توان بیشتر تماس گیرندگان مراکز مشاوره تلفنی را که دارای شرایط خاصی میباشند،میتوان در گروه های زیر دسته بندی کرد:

1.نوجوانان:

بسیاری از نوجوانان در اقسا نقاط دنیا هنگامی که به سن رشد نزدیک میشوند ممکن است دارای ویژگی های خاصی همچون احساسات متضاد در مورد مسائل مختلف شوند(در اصطلاح روانپزشکی به چنین مشکلاتی دوسوگرایی گفته میشود)در چنین مواقعی اصولا هویت نوجوان برایش حالتی ناشناخته پیدا میکند و مسلما خانواده هایی که درک صحیحی از شرایط و روحیات نوجوان ندارند می توانند هم صحبت خوبی برایش باشند، به همین دلیل نوجوانان به شدت نیاز دارند تا در چنین شرایطی با فردی متخصص و آگاه مشورت کنند و به راحتی میتوانند از طریق مشاوره تلفنی این احساس نیاز را برطرف کنند تا دچار رابطه اشتباه و تصمیم گیری های خطر آفرین نشوند.

از دیگر احساساتی که در سنین نوجوانی ممکن است به سراغ افراد بیاید و نیاز آنان را به مشاوره تلفنی دو چنان کند به موارد زیر تقسیم میشود.

1.هویت‌جویی

2. خودكفایی

3.استقلال‌خواهی

4.توجه به ظاهر

 

2.افراد منزوی و گوشه‌گیر:

همانطور که میدانید گروهی از افراد در تمامی جوامع وجود دارند که به دلیل اتفاقاتی که در گذشته و دوران کودکی آنان رخ داده است و یا تیپ شخصیتی خاصی که  دارند به صورت ناخودآگاه منزوی و گوشه گیر می باشد و می توانند برای حل چالش های زندگیشان به مشاوره حضوری مراجعه کنند.

در چنین شرایطی مشاوره تلفنی میتواند یکی از بهترین گزینه های موجود برای حل مشکلات این افراد باشد از این طریق متخصصان مراکز مشاوره تلفنی نیز می توانند کمک کنند تا زنان از آشفتگی که دچار آن هستند به تدریج نجات پیدا کنند.

3.افراد مستاصل و درمانده:

توجه داشته باشید که درماندگی و احساس ضربه روانی ناگهانی ربطی به جنسیت افراد ندارد و ممکن است افراد زیادی در مراحل مختلفی از زندگی با ان مواجه شوند.اصولا در چنین مواقعی احساس تصمیم گیری درست از این افراد گرفته میشود و نامتعادل شدن شرایط ذهنی انسان ممکن است باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیری شود.بهترین راه برای جلوگیری از این آسیب ها استفاده از مشاوره تلفنی میباشد.

مشاوره تلفنی

 

 چه کسانی میتوانند از مشاوره تلفنی استفاده کنند؟

 

آخرین توصیه در مورد  مشاوره تلفنی

امروزه شرایطی ایجاد شده است که شما در هر لحظه و هر زمانی میتوانید با استفاده از تلفن خانه تان،چالش هایی که با ان مواجه می شوید  را با افراد متخصص و فعال در مراکز مشاوره تلفنی در میان بگذارید و در کوتاهترین زمان بهترین تصمیم ها را بگیرید.مراکز مشاوره تلفنی در بیشتر شهرها و  استان های کشورمان آماده خدمت رسانی می باشد و یکی از نمونه های آن مرکز مشاوره در اصفهان میباشد که کار بسیاری از افراد را راحت کرده است.

به راحتی از کنار مسائل مختلف زندگیتان عبور نکنید و به دلیل هزینه بردار بودن و صرف زمان و طی کردن مسیر برای مشاوره حضوری از حل مشکلاتتان دست نکشید،چرا که این مشکلات با گذشت زمان بزرگتر خواهند شد و مانند آتش زیر خاکستر دوباره شعله ور خواهد شد.مراکز مشاوره تلفنی جز بهترین و راحتترین راه حل هایی می باشد که این امکان را به افراد میدهد تا قبل از عمیق شدن و غیر قابل حل بودن مشکلات آنان بررسی شوند و  به بهترین نحو،در کوتاهترین زمان حل شوند.

مراکز مشاوره تلفنی با ارائه بهترین خدمات و دارا بودن متخصصانی آگاه و باتجربه در جهت بهبود عملکرد اجتماعی،فردی،خانوادگی افراد کمک میکند تا افراد هر چه سریعتر به موفقیت و آرامش برسند و در جهت پیشرفت جامعه ای که در ان زندگی میکنند قدم بردارند.

مشاوره تلفنی برخلاف انواع مشاوره های حضوری نیازی به صرف هزینه هنگفت و زمان زیاد ندارد و تمام افراد جامعه و عموم مردم میتوانند از راهکارهای متخصصان مرکز مشاوره تلفنی استفاده کنند و آن را به دیگر آشنایان خود پیشنهاد کنند.


مشاوره خانواده تلفنی چیست؟

کاربرد این نوع مشاوره چه می باشد و چرا اصلا باید ما اقدام به انجام چنین کاری کنیم؟ ما در این مقاله در مورد این موضوع مهم با شما صحبت میکنیم. اگر دوست دارید که اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع به دست آورید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی مزایای زیادی نسبت به مشاوره حضوری دارد

مشاوره خانواده تلفنی چیست؟

مشاوره خانواده را که همه میشناسیم. اما چیزی که به تازگی انجام میشود، مشاوره های تلفنی است. این یعنی نیاز به حضور شما در مطب روان درمانگر نیست و به واسطه ی این روش، خیلی راحت با تلفن با رواندرمانگر صحبت خواهید کرد و او مشکلات شما را برطرف خواهد نمود.

کاربردهای مشاور خانواده تلفنی

مشاوره تلفنی خانواده کاربرد های مختلفی دارد. به عنوان مثال از مهمترین کاربردهای آن می تواند به مدیریت هرچه بهتر زمان و انرژی اشاره کرد. برای رفتن به مطب پزشک باید زمان زیادی بگذارید و علاوه بر این نیازمند گذاشتن انرژی هم هستید! اما در روش تلفنی اینطور نیست و خیلی راحت و بدون هیچگونه معطلی با روانشناس خود سر ساعت مربوطه ارتباط برقرار خواهید کرد و اقدام به رفع مشکلات تان می کنید.

این تنها کاربرد مشاوره خانواده تلفنی نیست؛ بلکه کاربرد های دیگری هم وجود دارد. یک کاربرد دیگر آن بحث هزینه است. در این نوع مشاوره هزینه می تواند کمتر باشد! زمانی که به مطب مراجعه می کنید، مجبور به پرداخت حق ویزیت بیشتری هستید! در صورتی که شاید در مشاوره تلفنی اینطور نباشد و هزینه ی کمتری از شما گرفته شود.

مسئله ی دیگر در مورد بحرانیست که کشور را فرا گرفته. ویروس کرونا متاسفانه باعث شده که عده ی زیادی خانه نشین شوند و به همین جهت نتوانند برای مشاوره به مطب پزشک مراجعه نمایند. در این زمان بهترین کار مشاوره خانواده تلفنی است. شما می توانید با روانشناس مربوطه به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید و خیلی راحت در مورد مشکلی که ذهن شما و خانواده تان را به خود درگیر کرده صحبت نمایید.

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی مزایای زیادی دارد

آیا مشاوره خانواده تلفنی از مشاوره حضوری بهتر است؟

این شاید سوال شما هم باشد. با کاربردهایی که در قبل به آنها اشاره کردیم، حتما متوجه شده اید که مشاوره تلفنی مزایای بیشتری نسبت به مشاوره حضوری دارد. در مشاوره لازم نیست که حتما شما روانشناس را ببینید و از نزدیک با او ملاقات کنید. مهم صحبت های شماست که این صحبت ها از طریق تلفن هم امکان پذیر هستند.

به واسطه ی مشاوره خانواده تلفنی شما به راحتی در هر جا که حضور دارید، می توانید با روانشناس صحبت کنید. به عنوان مثال ممکن است در حین یک سفر کاری و یا حتی تفریحی باشید، جایی باشید که نتوانید سر موقع خود را به مطب برسانید، در موقعیتی باشید که حضور شما در خانه الزامیست و ...؛ همه ی این ها باعث می شوند که مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری برتری هایی داشته باشد.

حتی شما می توانید در مشاوره تلفنی صدای خود و مشاوره را هم ضبط کنید و هر موقع که نیاز داشتید ویس های مربوطه را مجددا گوش نمایید و با دقت بیشتری از آنها نکته برداری کنید.

پس مسئله ای که با خواندن این مقاله به آن میرسیم، کاربرد بسیار فوق العاده مشاوره خانواده تلفنی است. اکنون که در زمان بیماری کرونا به سر میبریم، بهترین کار برای انجام مشاوره همین موضوع می باشد. از رفتن به مطب های دکتر در این زمان خودداری کنید و تا می توانید در منزل بمانید. اینگونه از شیوع بیماری کرونا هم در امان خواهید ماند.

قطعا این کار مزایای دیگری هم می تواند در پی داشته باشد که اکنون از گفتن آنها به دلیل طولانی شدن مقاله خودداری می کنیم. یک بار که از خدمات مشاوره تلفنی استفاده کنید، مزایای دیگر آن هم برایتان رو خواهد شد.

 

فواید مشاوره تلفنی به حضوری در چیست؟

مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری مزایای فوق العاده ای دارد که در این مقاله تصمیم گرفته ایم در مورد آنها صحبت کنیم. همراه ما باشید تا فواید مشاوره تلفنی به حضوری را برایتان شرح دهیم.

 مشاوره تلفنی

فواید مشاوره تلفنی به حضوری زیاد است

فواید مشاوره تلفنی به حضوری

وقتی که برای مشاوره حضوری به جایی می روید، مشکلاتی برایتان پیش خواهد آمد که این مسئله در مورد مشاوره تلفنی صدق نمی کند. حتی ممکن است برای تان چالش ها و سختی هایی در پی داشته باشد که این سختی ها در مشاوره تلفنی برطرف شده اند. اکنون در ادامه درباره برخی فواید و مزایای مشاوره تلفنی حرف می زنیم.

هزینه کمتر

یکی از بهترین فواید مشاوره تلفنی به حضوری هزینه کمتر آن است. در مشاوره خانواده تلفنی مشاور نیازی ندارد که برای پرداخت هزینه های مطب از شما مبلغی را دریافت کند و یا هزینه ای را برای اینکه خودش به مطب آمده از شما بگیرد. در اینجا او فقط دستمزد مشاوره ای که پشت تلفن به شما میدهد را دریافت خواهد کرد که همین باعث کمتر شدن هزینه ها برایتان خواهد شد.

صرفه جویی در زمان

وقتی که می خواهید به مطب دکتر بروید، دیگر زمانی برای انجام کارهای دیگر نخواهید داشت. چرا که شما فقط یک کار را می توانید انجام دهید؛ یعنی اگر برنامه سفر داشتید و یا برنامه ی هر کاری دیگری، باید از آنها بگذرید تا خود را به مطب دکتر برسانید.

اما در مشاوره تلفنی اینطور نیست. یکی از فواید مشاوره تلفنی به حضوری همین موضوع مهم است که در زمان تان بسیار صرفه جویی می شود. حتی شما می توانید در حین سفر و یا انجام کارهای دیگر با روانشناسی تماس گرفته و با او صحبت کنید.

 مشاوره تلفنی

یکی از فواید مشاوره تلفنی به حضوری صرفه جویی در زمان است

صرفه جویی در انرژی

برای رفتن به مطب باید انرژی هم بگذارید. مثلا همان مدت زمانی که از خانه تا مطب می روید از شما انرژی خواهد گرفت. در مشاوره تلفنی اینگونه نیست. حتی می توانید راحت در خانه بنشینید و به نوشیدن چای یا شربت مشغول شوید و در حین استراحت با روانشناس خود هم صحبت کنید.

صرفه جویی در انرژی یکی از بهترین فواید مشاوره تلفنی به حضوری است که برای همان افراد زیادی این نوع مشاوره را انتخاب می کنند.

امکان ضبط صدا

وقتی که به صورت تلفنی با مشاور خود در ارتباط باشید، با کسب اجازه می توانید صدای خودتان با مشاور را هم ضبط کنید. این یعنی هر وقت که خواستید، امکان پخش مجدد مشاوره را خواهید داشت که همین باعث می شود که نکات را بیشتر به خاطر بسپارید و مشاوره برایتان مثمر ثمر تر واقع شود.

مشکلات مطب پزشک

حتی وقتی که به مطب پزشک هم مراجعه کنید، مشکلات متعددی می تواند رخ دهد. مثلا اگر مشاور نیامده باشد، شما آن همه راه را مجبور هستید دوباره به خانه برگردید و یا حتی ممکن است که او آمده باشد اما به دلیل مشکلات طبیعی مانند رفتن برق و ... مجبور می شود از ادامه ی مشاوره دست بکشید که باز همین هم به ضرر شما تمام خواهد شد.

در مشاوره تلفنی اینطور نیست. بسیاری از این قبیل مشکلات در مشاوره تلفنی حل خواهد شد. این هم یکی دیگر از فواید مشاوره تلفنی به حضوری بود.

 مشاوره تلفنی

عدم مشکلات مربوط به مطب و ... از سری فواید مشاوره تلفنی به حضوری می باشد

خب فکر می کنیم که تا همینجا کافیست و شما قانع شده اید که برای یک بار هم که شده مشاوره تلفنی را تجربه کنید. اکنون این سوال که چرا مشاوره تلفنی را انتخاب کنم هم با ذکر همین مزایا پاسخ داده شده است. مشاوره تلفنی راهی برای کاهش مشکلات شما مراجعین محترم به مطب های روانشناسی و مشاوره می باشد که خوشبختانه از قرار معلوم با بازخورد مثبتی هم روبرو شده است.

اکنون که در زمان شیوه بیماری کرونا به سر می بریم، از شما خواهشمندیم که از این نوع مشاوره به جای مشاوره های حضوری استفاده کنید.

 

 

مشاوره آنلاین:

شاید برای شما نیز سوال باشد که مشاوره آنلاین چیست و چگونه انجام می شود. مشاوره آنلاین در اصل ارائه خدمات مشاوره ای بهداشت و روان از طریق اینترنت است. خدمات چه از طریق ایمیل و یا چت های آنلاین و یا به صورت کنفرانس های ویدیویی ارائه می شود. در حال حاضر در تمامی جهان مشاوره آنلاین یک روش مناسب برای افرادی است که نمی توانند به صورت حضوری به درمان مشاوره ای به صورت سنتی بپردازند و یا از مراکز مشاوره دور هستند، کسانی که وقت زیادی برای رفت و امد ندارند، این افراد می توانند به راحتی از طریق اینترنت با دفاتر مشاوره آنلاین تماس بگیرند، جهان مشاوره ای امروز با مراجعان زیادی به صورت آنلاین روبرو هستند که بهترین پزشکان و روانشناسان در اختیار آنها قرار می گیرد.

ظهور سیستم های چت تصویری اینترنتی و افزایش روزافزون پهنای باند باعث رشد مداوم درمان به صورت مشاوره آنلاین شده است. برخی از مراجعان به جای جلسات حضوری و یا علاوه بر جلسات چهره به چهره ، از طریق ویدئو کنفرانس ، گفتگوی زنده و ایمیل با روانشناسان حرفه ای تماس می گیرند. روانشناسانی که شاید مدت ها باید می گذشت تا وقت حضوری به انها داده شود.

تاریخچه مرکز مشاوره آنلاین:

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید مشاوره آنلاین از کجا و چگونه شروع شده است. در سال 1972 ، رایانه هایی از استنفورد و UCLA یک جلسه روان درمانی را شبیه سازی کردند که همان آغاز مشاوره آنلاین بود. در زمان عمومی شدن اینترنت ، این راه اندازی همزمان با توسعه اولین گروه های داوطلب در اینترنت در همان سال به اجرا درآمد. در سال 1995 ، مارتا آینزورث به دلیل داشتن مشکلات روانشناختی شروع به جستجوی برای روان درمان حرفه ای کرد. وی بیشتر در سفر بود و مشورت با پزشک متخصص برایش بسیار دشوار بود. اما تنها تعدادی از وب سایت ها که درباره مشکلات روانشناختی صحبت می کردند، وجود داشت بنابراین او تصمیم گرفت تا وب سایت های بهداشت روان به نام Metanoia را بسازد که این وب سایت ها تا سال 2000 بسیار کارامد و دارای روش های خصوصی روان شناسی و حداقل 700 کلینیک مشاوره آنلاین بودند که هر فردی دچار مشکل می شد به راحتی با یک روانشناس و درمانگر انلاین تماس برقرار می کرد.

مشاوره آنلاین برای چه کسانی صورت می گیرد:

مشاوره آنلاین برای کسانی صورت می گیرد که در مناطقی هستند که توسط مشاورین سنتی و به صورت حضوری تحت خدمات کمتری قرار دارند، ساکنان روستایی و شهرهای کوچک، کسانی که دارای معلولیت جسمانی هستند و مهاجران و اقلیت های دیگر که خدمات کمتری برای انها ارائه می شود اغلب زمان بیشتری برای پیدا کردن یک مشاور به صورت آنلاین دارند هم چنین، نشان داده شده است که مشاوره آنلاین برای مشتریانی که ممکن است ساعات عادی نتوانند ملاقاتی حضوری با مشاور داشته باشند بسیار موثر است. البته در دنیای امروزی که اینترنت در دسترس همه افراد است برای صرف زمان کمتر در شهرهای شلوغ بسیاری از افراد ترجیح می دهند از مشاوره آنلاین استفاده کنند.

مرکز مشاوره هرمس: بیش از یک چندین هزار نفر کیفیت زندگی خود را با مرکز مشاوره آنلاین هرمس بهبود بخشیده اند.

 

مزیت اصلی برای مشاوره آنلاین

مزیت  اصلی برای مشاوره آنلاین:

ابتدا باید بگویم که گفتگوها در مشاوره آنلاین برای هر نوع درمانی صورت می گیرد. مشاوره آنلاین به شما این امکان را می دهد که با یک پزشک متخصص که دارای مجوز رسمی از بهداشت و درمان است و به صورت خصوصی در هر زمان و مکانی در ارتباط باشید.البته می توان گفت کمتر هزینه کردن در مشاوره قطعا یکی از مزیت های مشاوره آنلاین است.

تاثیر گذار بودن مشاوره آنلاین:

با توجه به تحقیقات انجام شده در یک مطالعه به صورت جمعی نشان داده شده که کاربران talk space اکثریت گزارش دادند که درمان انلاین را نسبت به درمان سنتی ترجیح می دهند این مطالعه نشان داد که برخی از این افراد با گرفتن مشاوره آنلاین در چند هفته بهبودی خود را بدست آوردند.

راحت بودن در مشاوره آنلاین:

وقتی فرد از دستگاه شخصی خود  برای مشاوره آنلاین استفاده می کند حال این پیام چه از طریق وب باشد و یا تلفن همراه ممکن است در منزل خود باشد و یا در هر مکانی که احساس راحتی خاصی دارد و این باعث می شود فرد بهتر با مشاوره خود صحبت کند و احساس راحتی و صمیمیت بیشتر را داشته باشد. این مورد یکی از مزیت های مشاوره آنلاین است.

امن بودن مشاوره آنلاین:

در مشاوره /انلاین تمامی ارتباطات کاربران رمزگذاری می شود و روانشناسان و یا هر نوع مشاور دارای کدهای محرمانه ای است که این نشان از اخلاق حرفه ای مشاوران دارد و اینکه امنیت وب کاملا تامین شده است.

مجوز داشتن:

هر مشاوری که در مشاوره آنلاین به صورت مستمر کار می کند دارای مجوز رسمی از بهداشت و درمان است و هر نوع مشکلی به طور مثال مواردی که مربوط به اضطراب و افسردگی و سوء مصرف مواد حتی تروما و زوج درمانی و هر نوع مشاوره دیگر که به صورت انلاین انجام می شود را تحت حمایت خود قرار می دهند .

مقرون به صرفه بودن مشاوره آنلاین:

درمان آنلاین از لحاظ هزینه ای دارای هزینه کمتری است و البته اگر شما در منزل خود بنشینید و مشاوره را اغاز کنید قطعا هزینه های جانبی نیز کاهش پیدا می کند.

مشاوره آنلاین

 

قابل اعتماد بودن مشاوره آنلاین

قابل اعتماد بودن مشاوره آنلاین:

مشاوره آنلاین در یک زمان خاص و توسط یک پزشک مخصوص به هر فرد به صورت جداگانه انجام می شود بنابراین شما می توانید بر این اساس برنامه ریزی کنید و از نتایج درمان یک پزشک معتمد بهره کافی را ببرید.

مطالعات انجام شده درباره مشاوره آنلاین:

-         کوهن و کر مطالعه ای در مورد اثربخشی روش درمانی آنلاین برای درمان اختلالات اضطرابی در دانش آموزان انجام دادند و دریافتند که هیچ تفاوتی در میزان تغییر برای دو حالت وجود ندارد که توسط پرسشنامه اضطراب اندازه گیری شده است. از آنجا که هدف اصلی مشاوره ، کاهش اضطراب ، استرس یا نگرانی هایی است که کاربر هنگام ورود به درمان تجربه می کند ، مشاوره آنلاین تحت این تعریف از کارآیی بالایی برخوردار است. بررسی رضایت کاربر سطح بالایی از رضایت کاربران از مشاوره آنلاین را نشان می دهد ، در حالی که به دلیل طول مسافت طی شده نسبت به روش سنتی مشاوره رضایت کمتری دارند.

-         تحقیقات از G.S. Stofle نشان می دهد که مشاوره آنلاین می تواند به افرادی که در سطح نسبتاً بالایی کار می کنند ، سود برساند. جی سولر پیشنهاد می کند که افرادی که در سطح بالایی کار می کنند و دارای تحصیلات عالی هستند ، ممکن است بیشترین بهره را از مشاوره آنلاین ببرند تا به عنوان یک مکمل روان درمانی به صورت مداوم از ان استفاده کنند. موقعیت های جدی ، مانند ایده خودکشی یا اختلال در یک بخش روانی فرد ، ممکن است بهتر از روش های سنتی چهره به چهره ارائه شود البته نیاز به تحقیقات بیشتر برای اثبات کامل تر هست.

-         یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که درمان مبتنی بر شناختی - رفتاری مبتنی بر اینترنت ، همان اندازه مشاوره چهره به چهره سنتی در معالجه اختلالات اضطرابی مؤثر است. یک بررسی در سال 2017 نیز به این نتیجه رسید که صرفه جویی در زمان با مشاوره آنلاین ممکن است و این نوع مشاوره در درمان مسائل بهداشت روان است.

مشاوره تغذیه ای به صورت انلاین:

مشاوره تغذیه ای با توجه به شرایط افراد صورت می گیرد ، توسط بسیاری از مشاوران بصورت آنلاین و با استفاده از اسکایپ یا یک برنامه چهره به چهره دیگر ارائه می شود. این امر به ویژه برای افرادی که برنامه کاری شلوغ دارند و سایر افرادی که نمی توانند مرتباً خود را به دفاتر مشاوره برسانند ، مؤثر است. مشاوره آنلاین برای عدم تعادل در سطح چربی خون ، تنظیم قند خون و سایر شرایط بهداشتی ، مدیریت آسان تر هنگام استفاده از رویکردهای تغذیه ای کاربرد موثرتری دارد.

ترک سیگار با مشاوره آنلاین:

تأثیر مشاوره ویدئویی در زمان واقعی برای کمک به افراد برای جلوگیری از استعمال دخانیات نامشخص است. فقط مطالعات اندکی با مشاوره ویدیویی و تلفنی مقایسه می شوند که تا حدودی مشاوره آنلاین موثر بوده است.

مشاوره آنلاین

 

مراکز مشاوره آنلاین

مرکز مشاوره آنلاین:

درمان آنلاین در هر زمینه ای با مرکز مشاوره آنلاین، یکی از این مراکز که دارای تجربیات زیاد و مشاورانی زبده است مرکز مشاوره آنلاین هرمس است ، همچنین این مرکز دارای درمان الکترونیکی ، مشاوره الکترونیکی ، یا مشاوره سایبری بوده و شامل ارائه خدمات بهداشت روان و پشتیبانی از طریق اینترنت است. این می تواند از طریق ایمیل و یا اینکه توسط  پیام رسانی متنی و هم چنین از طریق  کنفرانس ویدیویی یا چت آنلاین ، پیام رسان های جمعی یا تلفن اینترنتی رخ دهد. درمان آنلاین می تواند باید در زمان دقیقی انجام شود.

درمان الکترونیکی محدودیت هایی دارد ، اما به سرعت در حال تبدیل شدن به یک منبع مهم برای تعداد فزاینده ای از کاربران است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا فرد ممکن است گزینه درمانی آنلاین را انتخاب کند ، از جمله راحتی و دسترسی به این روش یکی از موارد مهم استفاده از مشاوره آنلاین است.

مشاوره آنلاین

 

چگونه کار می کند

چگونه کار می کند

ابزار اصلی برای برقراری ارتباط در درمان آنلاین شامل موارد زیر است:

-         پست الکترونیک

-         پیامک زدن

-         چت در زمان دقیق

-         تلفن اینترنتی

-         کنفرانس ویدیویی

-         برنامه های دستگاه همراه

چنین سرویس هایی ممکن است از طریق رایانه رومیزی یا لپ تاپ قابل دسترسی باشند ، اما برنامه های تلفن همراه نیز به گزینه ای رایج تبدیل شده اند.

میزان اثر بخشی مراکز مشاوره آنلاین:

در حالی که درمان آنلاین چالش هایی را ارائه می دهد ، بسیاری از بیمارانی که از روش های درمانی روانی آنلاین استفاده کرده اند ، پشتیبانی بسیاری را دریافت کرده اند در بررسی مطالعات منتشر شده در مجله جهانی ژورنال روانپزشکی ، بیمارانی که از طریق کنفرانس ویدئویی از سلامت روان استفاده می کنند ، "سطح بالایی از رضایت" را گزارش کردند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که درمان آنلاین ممکن است در معالجه تعدادی از موارد بهداشتی مؤثر باشد. این خبر خوب برای بسیاری از مردم ، به ویژه کسانی است که در مناطق روستایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان برای آنها محدود است.

در یک مطالعه ، محققان دریافتند که مشاوره آنلاین همراه با مراقبتهای بالینی در درمان افسردگی استفاده می شود و هم چنین برای اضطراب و پریشانی عاطفی مرتبط با بیماری مؤثر است. در بعضی موارد ، نتایج حاکی از آن است که برخی از بیماران در مقایسه با بیمارانی که مشاوره سنتی داشتند ، نتایج درمانی بهتری داشته اند.

درمان شناختی رفتاری به صورت آنلاین یکی از روشهای درمانی مورد مطالعه است و نشان داده شده است که در درمان طیف وسیعی از شرایط روانی از جمله افسردگی ، اضطراب ، PTSD ، اختلالات خوردن و سوء مصرف مواد نیز موثر است. مشاوره آنلاین برای کمک به افراد در شناسایی و تغییر افکار و رفتارهای منفی کار می کند.

درمان آنلاین و اجتناب از مشاوره و راهکار آن:

درمان آنلاین برای همه مناسب نیست ، اما مواقعی وجود دارد که افراد ممکن است این رویکرد را ترجیح دهند. به عنوان مثال ، کسانی که از حضور در مشاوره سنتی چهره به چهره ناراحت هستند ، ممکن است از گزینه های مبتنی بر اینترنت بهره مند شوند و یا برای کسانی درمان آنلاین مناسب است که ار مشاوره اجتناب کرده و این مورد یک راهکار اساسی برای اینگونه افراد است.

خدمات روان درمانی آنلاین مزایا و معایبی دارد که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. اغلب به عنوان یکی از بیشترین مزایا نام برده می شود در حالی که فناوری غیرقابل اعتماد و عدم پوشش بیمه ، از عوامل جانبی بالقوه ان است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا درمان آنلاین برای شما مناسب است ، درمورد موضوعاتی از قبیل محرمانه بودن ، مباحث اخلاقی و حقوقی و همچنین صلاحیت های درمانگران آنلاین حتما تحقیق کنید. با تماس با مرکز مشاوره آنلاین هرمس می توانید از مجوزها و صلاحیت مشاوران به صورت مستقیم آگاه شوید.

اعتبار آنلاین مشاوران

همانطور که درمانگران و مشاوران در "دنیای واقعی" می توانند طیف وسیعی از صلاحیت ها و مجوزها را داشته باشند ، درمانگران آنلاین نیز می توانند در آموزش و اعتبار خود تفاوت های چشمگیری داشته باشند. در حالی که برخی از سایت ها ممکن است راه سریع و آسان برای تبدیل شدن به یک مشاوران آنلاین را نشان دهند ، واقعیت این است که شرایط آموزشی برای تبدیل شدن به یک مشاور آنلاین دقیقاً مشابه مواردی است که برای یک درمانگر یا مشاور در حال تمرین به صورت سنتی وجود دارد. درمان آنلاین برای کاربران سلامت روان جذاب است ، غالباً آن را به عنوان گزینه ای مناسب ، اقتصادی و در دسترس نسبت به درمان سنتی می بینند. صرفه جویی در زمان با مشاوره آنلاین صورت می گیرد.

با این وجود ، تعدادی از نگرانی های منحصر به فرد از جمله سؤالاتی در مورد محرمانه بودن اطلاعات مربوط به کاربر ، مناسب بودن استفاده از روش درمانی آنلاین به عنوان یک روش درمانی برای انواع مختلف اختلالات روانی ایجاد می شود.

چرا مشاوره انلاین با مرکز مشاوره هرمس؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا مشاوره انلاین با مرکز مشاوره هرمس؟ انستیتوی آنلاین درمانی هرمس همچنین چهارچوب اخلاقی مناسبی برای استفاده از فناوری در سلامت روان ارائه می دهد. این دستورالعمل ها حداقل شیوه ها و استانداردهای لازم برای درمان آنلاین اخلاقی را نشان می دهد:

-         مشاوران فقط در محدوده عمل خود عمل می کنند. به عبارت دیگر ، مشاوران آنلاین فقط خدماتی را ارائه دهند که در آن آموزش دیده اند.

-         مشاوران آنلاین هرمس قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موقعیت جغرافیایی خود را رعایت کنند. به عنوان مثال ، در ایران ، فقط افرادی که آموزش خاص دریافت کرده اند و مراحل صدور مجوز لازم را پشت سر گذاشته اند ، مجاز هستند خود را روانشناس بنامند.

-         مشاوران هرمس از روشهای درمانی آنلاین ، دانش ، آموزش و نظارت به طور کامل بهره خواهند برد. این شامل آموزش رسمی (دوره های دانشگاهی یا دانشگاهی) ، آموزش غیررسمی (کارگاه ها و همایش ها) و نظارت بالینی (بصورت حضوری یا آنلاین) می شود.

-         مشاوران آنلاین هرمس درک کاملی از فناوری دارند. این شامل چگونگی استفاده از ابزارهای مورد نیاز برای ارائه روان درمانی به صورت آنلاین و چگونگی اطمینان از خصوصی و ایمن بودن اطلاعات کاربر است.

مواردی که برای مشاوره باید رعایت کنید:

مواردی که در بالا اشاره شد برای اجتناب از مشاوره و راهکار آن نیز موثر است. در حالی که تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند گزینه ای مؤثر باشد اما به این معنی نیست که مناسب همه افراد است. موارد جدی تر بیماری روانی ، از جمله اعتیاد به مواد و شرایط روانپزشکی از جمله افسردگی شدید و اسکیزوفرنی ، بیش از آنچه که درمان آنلاین ارائه می شود ، نیاز دارد.

در مورد گزینه های مشاوره آنلاین یا سنتی  با پزشک خود صحبت کنید تا تعیین کنید که آیا گزینه آنلاین ممکن است برای وضعیت شما مفید باشد یا به عنوان مکمل گزینه های درمانی سنتی تر باشد. اگر فکر می کنید که درمان آنلاین ممکن است برای شما مناسب باشد ، در مورد برخی از سایت ها و برنامه های موجود ، تحقیق کنید تا مشخص کنید کدام یک برای نیازها و بودجه شما مناسب است.

مزایای دیگر:

مشاوره آنلاین ، همچنین به عنوان روش درمانی آنلاین یا الکترونیکی درمانی شناخته می شود ، یک روش مقرون به صرفه تر و راحت تر برای کمک به بیماران می دهد. درمان سنتی مستلزم این است که بیماران هر هفته یک یا چند جلسه با مشاور دارای مجوز ملاقات کنند و در جلساتی شرکت کنند که بین 45 تا 60 دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

افرادی که دارای برنامه های شلوغ هستند ، بیمارانی که وسیله نقلیه  ندارند و کودکانی که در خانه های کوچک و دارای خانواده هایی هستند که مشکل رفت و امد دارند ، ممکن است درمان الکترونیکی گزینه های بهتری برای آنها نسبت به جلسات مشاوره سنتی باشد.

چه کاری انجام می دهند:

درمان آنلاین اساساً نوعی مشاوره است که از طریق رایانه انجام می شود. نسخه اصلی این درمان فقط به یک اتصال اینترنتی و یا به یک برنامه چت نیاز دارد. بیماران هرگز مشاوران خود را نمی بینند و مشاوران نمی توانند بیماران خود را ببینند. مشاور با یک سری سؤالات کوتاه شروع می کند که به بیمار اجازه می دهد مشکل خود و اتفاقاتی که در زندگی او می گذرد را توضیح دهد. آنها به آرامی رابطه ای را ایجاد می کنند که به مشاور اجازه می دهد کمی عمیق تر وارد مسائل فرد شود و قبل از کمک به او یا پیدا کردن راه حل ، در مورد بیمار بیشتر اطلاعات کسب می کند.

کنفرانس ویدیویی

در حالی که برخی از مشاوران هنوز به فرم سنتی الکترونیکی اعتماد می کنند ، امروزه مشاوران بیشتری به کنفرانس های ویدئویی و گپ های ویدیویی اعتماد می کنند. به گفته جان هافمن در نیویورک تایمز ، بیماران هم اکنون می توانند از اسکایپ و برنامه های مشابه برای ارتباط با مشاوران خود استفاده کنند. این روش به بیماران انعطاف پذیری بیشتری نسبت به روشهای دیگر ارائه می دهد. آنها می توانند اسکایپ و سایر برنامه ها را بارگیری کرده و از آن برنامه ها درست از طریق تلفن های هوشمند خود استفاده کنند. این اجازه می دهد تا در هنگام استراحت در کار یا در حالی که بچه ها در خواب هستند ، قرار ملاقات مشاوره بگذارند. چندین وب سایت وجود دارد که کاربران می توانند بروند ، یک حساب کاربری بسازند و یک مشاور را انتخاب کنند. آنها می توانند اطلاعات پرداخت خود را وارد کرده و اولین ملاقات را شروع کنند.

آیا مشاوره آنلاین موفقیت امیز خواهد بود:

اثربخشی درمان الکترونیکی واقعاً به تمایل شما برای درخواست کمک و کار با یک درمانگر بستگی دارد. شما باید با استفاده از انواع مختلف فن آوری و صحبت با یک مشاور در مورد افکار و احساسات خود احساس راحتی کنید. درمان الکترونیکی همچنین گزینه خوبی برای کسانی است که نمی توانند در قرار ملاقات های حضوری و رو در رو شرکت کنند. اگر به سختی آماده برای مشاوره حضوری می شوید ، مشاوره آنلاین ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. همچنین شما باید متعهد به کار با یک مشاور برای مدت طولانی می شوید.

در حالی که جلسات آنلاین با یک مشاور می تواند به بعضی از افراد کمک کند ، برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که با یک درمانگر سنتی بهتر هستند. بزرگترین مشکلی که برخی با آن مواجه هستند مدیریت زمان است. آنها فرض می كنند كه می توانند جلسه را دیر شروع كنند یا زود ترك كنند ، اما بیشتر پزشكان نیاز دارند كه شما هر هفته به همان به یک جلسه متعهد شوید.

مرکز مشاوره در اصفهان