مرکز مشاوره هرمس بهترین مرکز مشاوره در اصفهان و متخصص در بهبود فردی و اجتماعی

واقعیت این است که اکثر ما در هنگام سفر یا حتی گام برداشتن برای اهداف کاری و تحصیلی، همیشه انتظار داریم تا راهی ساده پیدا کنیم اما واقعیت به شکل دیگری است؛ هیچ راه آسانی برای رسیدن به هدف مهمی وجود ندارد. در اصل اگر مسیر خالی از چالش باشد، باید در درستی هدف شک داشت. این نکته مهمی است که ما همواره در هنگام مواجهه با بحران‌ها فراموش می‌کنیم. اولین قربانی و مهم‌ترین قربانی در هر بحران مهم و بزرگ خوش‌بینی افراد است؛ اکثر انسان‌ها پس از گرفتار شدن در یک بحران، خوش‌بینی و نگرش مثبت خود را از دست خواهند داد و شاید حتی نتوانند آن را بدون کمک مشاور بازیابی کنند. اما ما در تلاشیم تا با معرفی پنج راه کاربردی، به شما کمک کنیم تا خوش‌بینی خود را در چنین مواقعی حفظ کنید. پس با ما همراه باشید.

ذهنیت مثبت

در قلب بحران جایی برای منفی‌نگری وجود ندارد

قبلاً شخص دیگری این بحران را با موفقیت سپری کرده است

نود و نه درصد مشکلاتی که برای شما غیر قابل حل به نظر می‌رسند، قبل‌تر برای دیگران رخ داده و آن‌ها با سربلندی از آن خارج شده‌اند. بدترین حسی که در مواقع سخت و نفس‌گیر بر شما غلبه خواهد کرد، این حس است که شما تنها کسی هستید که با آن مواجه شده‌اید و در بند آن گرفتار هستید! بسیار مهم است تا در هنگام مواجهه با یک بحران جدی این باور را حفظ کنید که این مشکل مختص شما نیست و دیگران نیز توانسته‌اند با موفقیت از آن رد شوند. این یعنی قطعاً راهی برای گذر از آن وجود دارد و تنها کافیست خوش‌بینی را حفظ کرده و درست فکر کنید. فکر کردن به این نکته و یقین داشتن به آن، می‌تواند بیش از تلاش‌های یک مشاور ثمربخش باشد.

هیچ چیز غیر ممکن نیست پس خوش‌بین باشید

در روزگاران گذشته بسیاری افراد معتقد بودند که محال است یک انسان بتواند زیر آب نفس بکشد اما پیشرفت علم و تکنولوژی، با اختراع کپسول اکسیژن و لباس غواصی اثبات کرد این اصلاً محال نیست! گاهی راه‌حل یک مشکل بزرگ کمی دور از دسترس شماست اما این بدان معنی نیست که حل آن غیر ممکن است. برای حفظ خوش‌بینی و نگرش مثبت کافیست که ایمان داشته باشید هیچ چیز غیرممکن نیست. باور کنید تنها بخش بسیار کوچکی از مشکلات جهان از نظر فنی و منطقی قابل حل نیستند و شانس این که شما به این نوع مشکلات دچار شده باشید کمتر از نیم درصد است.

ذهنیت مثبت

هنگامی که همه درگیر احساسات منفی هستند شما مثبت بمانید

همیشه یک راه حل وجود دارد

پس از اینکه یقین پیدا کردید که هیچ چیز غیر ممکن نیست، رفته رفته متوجه خواهید شد که حتماً یک راه‌حل منطقی برای حل بحران وجود دارد. اگر شما آن را نمی‌بینید تنها یک علت دارد؛ هنوز آن را پیدا نکرده‌اید! بسیاری افراد به محض مواجهه با یک مشکل بزرگ، ساده‌ترین روش‌های تفکر را نیز فراموش کرده، نمی‌توانند درست فکر کنند و عملاً در ایجاد یک راه حل ناتوان هستند. این بدان معناست که بدون نگرش مثبت و خوش‌بینی پیدا کردن راه حل حتی با وجود مشاوره  غیر ممکن است.

از تجربه دیگران کمک بگیرید

مهم است تا از تجربه سایرین کمک بگیرید. بسیاری افراد چون از تجربه دیگران خبر ندارند، خوش‌بینی خود را از دست می‌دهند. شما در تعامل با افرادی که تجربه بیشتری از شما دارند متوجه خواهید شد که زاویه دید شما نسبت به خود مسئله غلط بوده است. گاهی فقط شخصی که از خود بحران رد شده می‌تواند به شما بفهماند که خود بحران تا چه حد ساده و قابل حل است

تهدیدها را به شکل فرصت ببینید

بدون داشتن تجربه و رد شدن از چالش‌های اساسی و مهم، شما به یک فرد توانا تبدیل نخواهید شد. این واقعیتی است که اکثر ما در هنگام درگیری با مشکلات بزرگ فراموش خواهیم کرد. باید تهدیدات بزرگ این‌چنینی را در نقش فرصت‌هایی برای تجربه و بدست آوردن توانایی‌های بیشتر دید. این همان خوش‌بینی است که کمک می‌کند تا در مواقع سخت و نفسگیر آرامش خود را حفظ و به جنگ با بحران بپردازید. 

اگر با وجود مطالعه آگاهانه چنین راهکارهایی تنش شما کاهش پیدا نکرده و بهبود خاصی در وضعیت خود حس نمی‌کنید، حتماً برای مشاوره روانشناسی، مشاوره غیر حضوری و تلفنی با مرکز مشاوره در اصفهان را امتحان کنید.