مرکز مشاوره هرمس بهترین مرکز مشاوره در اصفهان و متخصص در بهبود فردی و اجتماعی

 

پاسخ به پرسش چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ پاسخ این سوال اینجاست که یک مشاور خوب باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشد که به توضیح درباره ی آن ها می پردازیم. اصولاً مشاور خوب را یک شنونده خوب در نظر می‌گیرند.

قبل از این که به مشاور مراجعه کنید، باید ویژگی‌های خاصی را مد نظر داشته باشید. اولین ویژگی که مشاور خوب دارد شنونده بودن است.مشاور بایستی با گوش دادن به سخنان مراجعه کنندگان حرف آنان را بفهمد و وقت خود را در اختیارشان قرار دهد تا مراجعه کنندگان نیز در مورد مشکلات و مسائل خود با او صحبت بنمایند.یک مشاور خوب همچنین بایستی دارای یک حس ششم قوی باشد تا بتواند منظور اصلی حرف‌های مراجعه کننده را بفهمد و معضلات آنها را درک کند.

مشاور خوب در اصفهان 

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ بازگو کردن مشکلات روحی و روانی خود به طور شفاف، راه درمان را آسانتر می کند.

 

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟  یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی مشاور خوب احساس همدلی وی با مراجعه کننده می باشد.

 این همدلی به معنای توانایی درک احساسات و شریک شدن در غم و شادی مراجعین می باشد.چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟  یک مشاور خوب باید بتواند خودش را به جای مراجعه کننده قرار دهد و در فضا و حال وهوایی که بیمارش به سر می‌برد قرار بگیرد تا بتواند درک سالم و درستی از مراجعه‌کننده داشته باشد. در آن صورت می تواند مشکل اصلی وی را شناسایی و در صدد برطرف کردن و حل نمودن آن برآید.

 

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ یک مشاور خوب کسی است که دارای مهارت ارتباطی و روابط عمومی اجتماعی بسیار بالایی باشد.

 مشاور باید بتواند با مراجعه کننده به نحو احسن ارتباط برقرار کرده و توانایی ذاتی گوش دادن را از خود نشان دهد در این وضعیت، مراجعه‌کننده احساس راحت تری با مشاور پیدا میکند و او را شفیق و یک هم صحبت خوب می بیند و می تواند حرف دل خود را به وی زده و او را همدم اسرار خود تلقی بنماید.

 

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ روش های گوناگونی وجود دارد. یک مشاور خوب باید بسیار صبور و شکیبا باشد. زیرا در روند انجام مشاوره بایستی چندین و چند بار در خصوص یک موضوع بحث و صحبت شود تا مشاور بتواند تصمیم درستی درمورد معالجه و درمان آن به کار گیرد. لذا دیده می‌شود در طی دوره مشاوره درمانی، مشاورانی که شکیبایی به خرج نداده و تحمل بالایی ندارند تغییرات چشمگیری حاصل نمی‌شود.

چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ یک مشاور موفق بایستی با پیشرفت های تدریجی مراجعه کننده خود همگام وهمراه باشد و از پیروزی های کوچک او خوشحال شود.

 

اما مهمترین ویژگی درپاسخ به پرسش چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم این است که مشاور رازدار مراجعین عزیز می‌باشد. مشاور بایستی امین و محرم اسرار باشد تا مراجعه کنندگان نیز بتوانند خصوصی ترین مسائل زندگی خود را با آسودگی خاطر، اطمینان و اعتماد به وی به بازگو نمایند و با او در میان بگذارند.

 

مشاور خوب در اصفهان

 چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم؟ مشاوره هدفمند؛ گونه ای از بحث وتبادل نظر میان دوشخص بوده به نحوی که طرف مراجعه کننده،

 آزادی بیان داشته و چیزی را مخفی نکند.

 

روش های تشخیص مشاوره خوب

در این قسمت سعی شده تا با شما در مورد این که آیا یک مشاوره چگونه می تواند ثمربخش، دارای نتیجه و هدفمند باشد، بحث کنیم.

روش های تشخیص یک مشاوره خوب گوناگون هستند؛ در فرایند انجام مشاوره، یک مشاور کار درست و خوب می تواند در اولین جلسه،هدف خود را از آغاز این مشاوره برای مراجعه ‌کننده توضیح داده و خودش را نیز معرفی می کند.در طی فرآیند مشاوره نبایستی عجول بود و شتابزده عمل کرد. گاهی اوقات بعضی از مسائل و مشکلات نزدیک به چندین سال زمان می‌برند تا به نتیجه و هدف نهایی برسند. این فرایند می‌تواند کمی زمانبر باشد اما نتیجه بخش خواهد بود. یک مشاور خوب به مراجعه کننده اش این اطمینان را می دهد که تمامی سخنان بین او و شخص مراجعه کننده، محفوظ می ماند و طبق اصول قاعده ی کاری خود، موظف به انجام این کار می باشد. این امرسبب میگردد تا مراجعه کننده نیزاز برون ریزی احساسات خود احساس نگرانی نداشته باشد. یک مشاور حاذق، از او میخواهد تا خجالت را کنار بگذارد و بدون رودربایستی صحبت نمایی تا در صدد رفع مشکل مراجعه کننده اش بر آید.

در روش های تشخیص مشاوره خوب ، راه حل های دیگری نیز وجود دارند. یک مشاور ممکن است برای تسریع بهبود درمان  تمرینات و یا داروهایی را اعمال کند که می توانند باعث بهبود حال و وضعیت روحی مراجعین گردند. پس حتما لازم است سخنان مشاور را جدی گرفته و به دستورالعمل هایش گوش فرا دهید.

و در انتها به عنوان نکته ی پایانی در پاسخ به پرسش چگونه مشاور خوب انتخاب کنیم ،لازم است بدانید در بحث و گفت و گو با مشاور سعی کنید تا کوچک ترین و بی اهمیت ترین مسائل مربوط به زندگی تان را با وی در اشتراک بگذارید؛ زیرا گاهی اوقات مشاهده شده است که همین مسائل کوچک و جزئی راهگشا هستند و باعث حل و برطرف شدن مشکلی بزرگ خواهند شد.

 

مشاوره خوب در اصفهان

در شهر اصفهان مراکز متعدد مشاوره ای حضوردارند که می توانند مشکلات روحی، روانی و عاطفی و.... را حل و برطرف کنند.این مراکز دارای بهترین خدمات هستند. تمامی این مراکز با دارا بودن مجوز از سازمان نظام روان شناسی، در خدمت مراجعه کنندگان در اصفهان می باشند.