مرکز مشاوره هرمس بهترین مرکز مشاوره در اصفهان و متخصص در بهبود فردی و اجتماعی

ازدواج موفق یکی از مهم ترین مسائل زندگی افراد ، از گذشته تا به امروز محسوب می شود .ازدواج یک مقوله ی بسیار مهم بوده که بر معیار های شخصی و اجتماعی افراد تاثیر گذار است .

ازدواج از ابتدای خلق بشریت جزو قوانین هستی و آفرینش بوده ،و در اکثر جوامع امر ازدواج به عنوان تعهد رسمی و قراردادی دو طرفه و حقوقی شناخته می شود که زن و مرد پس ازدواج  و در طول زندگی می بایست به تعهدات اخلاقی مربوط به زندگی دو طرفه متعهد باشند .که در این صورت برای یک رابطه ی خوب، نیاز به یک ازدواج موفق احساس می شود .

همان طور که می دانیم یکی از نیاز های افراد ، نیاز به تشکیل زندگی می باشد که معمولا بعد از سن قانونی که افراد به بلوغ عقلی و جسمی می رسند و می توانند برای یک ازدواج موفق اقدام نمایند.

در این بین ، یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست به آن توجه کرد ،وجود تفاهمات و علایق دو طرف می باشد تا زوجین از یک ازدواج موفق بهره مند شوند .

 

ازدواج موفق

اما در برخی موارد نمی توان گفت که وجود شباهت در سلیقه و تفاهم های فکری ، می تواند از مشکلاتی که ممکن است در زندگی دو طرفه پیش بیاید ،جلوگیری کند .به همین علت مراجعه به یک مشاوره تخصصی در زمینه ی ازدواج میتواند مسیر زندگی را هموارتر کند .که مشاوره ازدواج موفق در اصفهان این امکان را فراهم کرده تا با مشاوره با کادر مجرب در زمینه ی ازدواج موفق ،آمادگی مناسب را در افراد ایجاد نماید .

 

شاخص های ازدواج موفق

 برخی از معیار ها و شاخص های ازدواج موفق که بر زندگی افراد تاثیر گذارند ،عبارتند از :

1- بررسی شباهت ها

2- شباهت طبقات اجتماعی

3- بررسی ظاهر و اخلاقیات

4- شباهت در باور ها و اعتقادات

5- توانایی برقراری ارتباط

6- وحدت در مسائل زندگی

7-مشاوره

برای داشتن یک ازدواج موفق همه ی افراد نیاز به بررسی معیار ها و شاخصه ها دارند که این معیار ها و شاخصه ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

1- بررسی شباهت ها

در همان ابتدا می بایست به دنبال برخی شباهت ها باشید چرا که همگن بودن و یا تناسب داشتن طرفین در زمینه های مختلف می تواند کمک زیادی برای یک انتخاب درست باشد .

2- شباهت طبقات اجتماعی

طبقات اجتماعی تا حدودی باید نزدیک به هم باشند تا بعد ها زوجین به مشکل نخورند چرا که هر خانواده از اصالتی برخوردار بوده و بر اساس اصول و چارچوبی زندگی می کنند و شباهت دو خانواده در یکسری از اصول بسیار حائز اهمیت است .

 

 

شاخص های ازدواج موفق

3- بررسی ظاهر و اخلاقیات

قبل از ازدواج نیاز است تا به ظاهر فرد دقت کنید تا شخص ،مطابق با معیار های زیبایی که برای همسر آینده ی خود در نظر گرفته اید، باشد و از نظر ظاهری نیز شباهت هایی داشته باشید تا در آینده به مشکل نخورید .

مهم تر از ظاهر ، اخلاق طرفین است که اهمیت آن به اندازه ای است که می تواند دوام رابطه را مشخص نماید .

4- شباهت در باور ها و اعتقادات

باور ها و اعتقاد های مذهبی خطوط یک رابطه را تعیین می کند یعنی زمانی که یک فرد کاملا معتقد، با یک فرد بی اعتقاد به همه ی باور ها ازدواج کند ،تا حدودی رابطه و خود را به مخاطره می اندازد که البته ممکن است در موارد محدودی، اینگونه نباشد چرا که تفاوت در باور ها به تنهایی می تواند ریشه اختلافات را تشکیل دهد .

5- توانایی برقراری ارتباط

توانایی برقراری بسیار حائز اهمیت است و در یک ازدواج موفق بی تاثیر نیست ، زیرا زمانی که شما قادر به حرف زدن و ارتباط گرفتن با طرف مقابل خود ، نباشید رابطه ی شما از موفقیت کمتری برخوردار خواهد بود .

6- وحدت در مسائل زندگی

در بسیاری از مسائل و اهدافی که در زندگی مد نظر دارید ،وحدت در رسیدن به این اهداف می بایست لحاظ شود زمانی که در راه زندگی قدم می گذارید باید از وحدت اخلاقی و اجتماعی در مسیر زندگی برخوردار باشید

7- مشاوره

یک مرکز مشاوره خوب در اصفهان ، تعیین کننده ی مسیر زندگی افراد و لازمه ی یک ازدواج موفق می باشد و همچنین می تواند باعث شود تا افراد شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر و اخلاقیات خود داشته باشند .