مرکز مشاوره هرمس بهترین مرکز مشاوره در اصفهان و متخصص در بهبود فردی و اجتماعی

 چگونه بعد از طلاق حس بدی نداشته باشیم ؟

طلاق

 

اگرچه طلاق در بسیاری از موارد تنها راه حلی است که به ذهن افراد می‌رسد، و شاید واقعا هم همین‌طور باشد و بهترین گزینه در مواجهه با یک مشکل خانوادگی طلاق باشد، ولی باید این را در نظر بگیریم که هر راه حلی نیاز به قالبی صحیح برای اجرا دارد.

اینجاست که نقش یک مشاور و استفاده از تجربیات و دانش او در زمینه طلاق بارز می‌شود و با اعتماد به او می‌توان آسیب‌های اجتماعی طلاق را به حداقل ممکن رساند. در این راستا مشاوره طلاق در اصفهان در خدمت عزیزانی است که با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند و بیش از هرچیز نگران آینده پیش روی این تصمیم هستند. مشاورانی دلسوز و کارآمد برای مشاوره پیش از طلاق و مشاوره پس از طلاق در اصفهان با شما همراه خواهند بود تا این مسیر و تصمیم سخت را با سختی کم‌تری بگذرانید.

در مواجهه با بحران طلاق چه کنیم؟

وقتی دو طرف زن و مرد، به یک بن بست در زندگی می‌رسند که راهی برای آن نمی‌یابند ممکن است اولین و یا شاید آخرین راه حلی که به ذهنشان می‌رسد طلاق باشد. در این‌گونه مواقع، طرفین درگیر در این ماجرا به علت غلبه هیجانات و احساسات بر بعد منطقی وجودشان، ممکن است تصمیماتی جبران ناپذیر بگیرند که اثرات آن اول از همه برای خودشان و بعد برای اطرافیان به شدت زیان بار باشد.

مشاور ، این امکان را برای دو طرف فراهم می‌کند که برای مدتی بر هیجانات و احساسات منفی حاصل از اتفاقات پیش آمده غلبه کرده و با استفاده از منطق این معضل اجتماعی رو به رشد را حل نمایند.

برخی افراد آن‌قدر درگیر آزاد کردن جان خود هستند که در این میان مابقی چیزهایی که در حال سوختن است را نمی‌بینند. بی گدار به آب زدن در زمینه طلاق اثراتی مخرب به بار خواهد آورد. با کمک گرفتن از یک مشاور، مثل مشاوره، موارد قانونی و پیچ و خم‌های این مسیر را خواهید دانست و با بینشی دیگر به سمت این موضوع می‌روید. ممکن است طرفین بعد از چند جلسه مشاوره به این نتیجه برسند که طلاق تنها راه حل و حتی بهترین راه حل ممکن نیست و بتوانند با کمک مشاور با یک دید باز به دنبال راهی دیگر برای صلح و رفع مشکلات پیش آمده باشد. در مشاوره برای مثال، ممکن است زوجین تشویق به ادامه زندگی مشترک و اداره صحیح مشکلات شوند و یا بنا به تشخیص، برای طلاق توافقی آماده و راهنمایی و شوند.

طلاق

 

چرا طلاق و چرا مشاوره طلاق در اصفهان؟

بنابر آمار رسمی، برای مشاوره بهتر است بدانید، اغلب طلاق ها در 5 سال ابتدای زندگی اتفاق می‌افتد. این حاکی از بی‌تجربگی و گاه عدم درک متقابل دو جنس از یکدیگر است. گاهی فقط با یک شناخت ساده خواسته‌های فرد رو به روی خود می‌توانیم زندگی را از این رو به آن رو کنیم. مشاوره طلاق در اصفهان برای این است که راهنمای شما باشد تا اگر رو به زوالی هستید که از سر خامی و ندانم کاری است، جلوی آن را بگیرد و در بقیه مراحل کنار شما باشد.

ما برای مشاوره  بر این باوریم که گرچه بهتر است همواره بکوشیم تا بنیادی که به وجود آورده‌ایم را حفظ کنیم ولی طلاق از لحاظ شرعی و عرفی برای مواردی که هیچ راهی برای دو طرف نمانده، حکم یک راه برای بن بست را دارد. اگرچه تلخ و گاهی اجتماع گریز! ولی گاهی تنها چاره طلاق است که با کمک مشاوران می‌توان آسیب را به حداقل رساند

فرزندان و طلاق

فرزندان و طلاق

 

در اکثر موارد اینگونه است که فقط دو نفر درگیر این ماجرای عاطفی و اجتماعی نیستند و فرزندان در معرض آسیب بیشتری قرار دارند. فرزندانی که با سطح سواد و آگاهی کم جوامع ممکن است فرزند طلاق خطاب شوند و دلواپسی‌های فراوانی برای آن‌ها و زوجین فراهم آید. برای مشاوره  فرزندان از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

احساس نامنی، ترس از دست دادن خانواده و متلاشی شدن امنیتی که لازمه وجودی هر انسانی برای رشد مناسب است، تحقیر در جامعه، عدم پذیرش این موضوع که والدین دیگر در زیر یک سقف نیستند و مواردی از این قبیل، آسیب‌های عمیق و گاه پنهانی بر فرزندان می‌گذارد. با کمک گرفتن از مشاوران متخصص امر طلاق و در شهر اصفهان با مشاوره، می‌توانید فرزندانتان را بهتر از این مسیر عبور دهید.

گاهی لازم است آن‌ها را در جلساتی مشترک با خودتان و یا جدا، قبل و بعد از طلاق، به مرکز مشاوره ببرید تا با در میان گذاشتن هر آنچه با آن درگیر هستند، آسیب‌های روحی و اجتماعی را به حداقل برسانید. شاید بزرگ‌ترین قربانیان یک طلاق فرزندان باشند. پس بهتر است همان طور که مسئولیت به دنیا آوردن آن‌ها را پذیرفته اید، مسئولیت مصون ماندن آن‌ها از تصمیم پر مخاطره خود را نیز بپذیرید. مشاوره  در این امر شما را همراهی خواهد کرد تا بتوانید ابعاد تصمیم خود را با توجه به اقتضای روح و سن و سال فرزندتان با او در میان بگذارید و هراس او از این واقعه را به حداقل میزان ممکن برسانید. مشاور همانند یک دوست به او راه‌های برخورد با واکنش‌های جامعه را نیز خواهد آموخت.

فرزندان وطلاق

 

سوالاتی که باید از خود بپرسید

بعد از رجوع به مشاوره بهتر است قبل از هرگونه تصمیمی برای جدایی، هر دو طرف با درون خود رو به رو شوند و سوالاتی در رابطه با نوع رابطه‌شان و دلیل طلاق از خود بپرسند.

آیا این آخرین راه است؟ مشکل تا چه حد بزرگ و غیر قابل حل است؟ این تصمیم از سر لجبازی است یا از منطق نشات گرفته؟ آیا برای نجات زندگی‌ام تمام تلاشم را کرده‌ام؟ و ...

شکل 5. مشاوره طلاق

 

در مشاور ما فقط به تصمیم شما نگاه نمی‌کنیم، یاری کردن شما در رسیدن به پاسخ این‌گونه سوالات و نجات یک زندگی از مهم‌ترین وظایف ماست.

گاهی مشکلات ریشه در چیزی دارند که از دید افراد درگیر در ماجرا پنهان است و یک مشاور مجرب ریشه‌ها را یافته و از اساس شروع به کمک روند بهبود یک رابطه می‌کند.

مشاوران کاردان و گزینش شده بسیاری برای مشاوره در خدمت شما عزیزان هستند تا با کمک هم به بهترین نحو از این مسیر سخت عبور کنید.